Pereiti prie turinio

Skausmo malšinimas

Supraskite savo skausmą ir kontroliuokite jį

Pasirinkite
Kūno skausmas
Kodėl skauda sąnarius?
Su sąnarių skausmu kartais susiduriame visi, ypač vyresni. Mūsų kūne yra šimtai įvairiausių sąnarių, užtikrinančių kūno stabilumą ir laisvą judėjimą. Tačiau kai sąnarys dėl traumos ar ligos tampa pažeistas, gali kilti judesius sunkinantis skausmas. Problemų gali kilti dėl bet kurio sąnario, tačiau kelio skausmas jaučiamas dažniausiai. Ar sąnarių skausmas tik šiek tiek erzintų, ar trukdytų užsiimti kasdiene veikla, yra paprastų būdų šiam skausmui malšinti.
Kūno skausmas
Dažnos skausmo priežastys
Ar Jums 80, ar 18 metų, skausmo pojūčio tikriausiai nepavyko išvengti. Kartais skausmo šaltinis visiškai aiškus, pvz., nugaros ar mėnesinių skausmo atvejais. Tačiau kartais nuspėti skausmo priežastį būna sunkiau. Plačiau susipažinus su dažnomis skausmo priežastimis, bus lengviau jį įveikti.
Peršalimas ir gripas
Karščiavimas: kaip sumažinti pakilusią temperatūrą
Karščiavimu laikomas kūno temperatūros pakilimas aukščiau įprastos 37 °C temperatūros. Tai yra ženklas, kad organizmas kovoja su tam tikra liga, o dažnai ir – infekcijos simptomas. Karščiavimą gali sukelti tiek bakterinė, tiek virusinė infekcijos. Nors karščiavimo simptomai gali lemti prastą savijautą, dėl nedidelio karščiavimo nereikėtų pernelyg nuogąstauti. Iš tikrųjų lengvas karščiavimas gali padėti organizmui nugalėti infekciją. Gerai yra tai, kad dažniausiai karščiavimas po kelių dienų praeina, todėl nereikalingos papildomos priemonės jam malšinti.
Peršalimas ir gripas
Peršalimas ir gripas: kaip apsisaugoti ir gydyti
Įpusėjus metams pradedame justi šalto, žiemiško vėjo gūsius, atnešančius peršalimų ir gripo sezono šnirpščiojimus ir čiaudulį. Šiame straipsnyje apžvelgsime kelis skirtingus dalykus, kuriuos galite padaryti, kad tiek šaltais žiemos mėnesiais, tiek ir ištisus metus apsaugotumėte save, savo šeimą ir aplinkinius nuo nemalonių simptomų ir juos numalšintumėte.
Peršalimas ir gripas
Ruoškitės kovai su peršalimu ir gripu
Prasidėjus peršalimo ir gripo sezonui, skaudanti gerklė, varvanti nosis, prienosinių ančių pakitimų sukeltas galvos skausmas ir peršalimo bei gripo sukelti skausmai atima daug jėgų. Deja, dauguma anksčiau ar vėliau pasigauna peršalimo virusą. Peršalimas yra viena iš dažniausių ligų, suaugusiuosius kankinanti 2–4, o vaikus net 5–10 kartų per metus. Peršalimo ir gripo simptomai darbo dieną ar pamokas mokykloje paverčia tikra kančia. Universalaus vaisto nuo peršalimo nėra, tačiau yra būdų peršalimo simptomams švelninti.
Peršalimas ir gripas
Mitai apie peršalimą ir gripą
Susirgus peršalimu ar gripu dažnai atsiras aplinkinių, siūlančių įvairiausių patarimų, kaip su šiomis ligomis kovoti. Kartais gali būti sunku atskirti, kuriais pasakojimais apie peršalimą ir gripą (kas suserga, kaip tai nutinka, ką daryti ir ko ne, kad nuo jų apsisaugotume ir t. t.) verta tikėti, o kuriais – ne. Siūlome apžvelgti labiausiai paplitusius mitus apie peršalimą ir gripą, kad pamatytume, kas iš tikrųjų yra tiesa, o kas – ne!
Galvos skausmai
Migrena: požymiai, simptomai ir gydymas
Nors migrena sergama dažnai, nuo kitų galvos skausmo rūšių ji gerokai skiriasi. Jei šios ligos neteko patirti, gali būti sunku suprasti, kodėl ji tokia išskirtinė. Migrena itin apsunkina ja sergančiųjų gyvenimą. Pateikiame kelis naudingus patarimus, kaip atpažinti migreną ir ją gydyti.
Galvos skausmai
Koks iš tikrųjų galvos skausmo ir dehidratacijos ryšys?
Kas sieja galvos skausmą ir dehidrataciją? Galvos skausmą gali sukelti daug skirtingų dalykų. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip galvos skausmą gali sukelti dehidratacija. Galvos skausmas pasireiškia įvairiai, išskiriamos kelios jo rūšys. Manoma, kad dehidratacija gali būti vienas iš, pavyzdžiui, įtampos tipo galvos skausmą ar migreną sukeliančių veiksnių
Galvos skausmai
Penki mitai apie galvos skausmą, kuriuos turėtumėte žinoti
Pulsuojantis skausmas, išsiblaškymas, suirzimas – beveik visiems kažkada teko susidurti su galvos skausmu. Ar tai būtų įtampos tipo, klasterinis arba sinusitinis galvos skausmas, ar migrena, kiekvienas vis kitoks. Geriau suprasti šį nemalonų pojūtį galėsime išsklaidę penkis itin paplitusius mitus.
Kita
Kaip veikia skausmas: 3 dalykai, kuriuos verta žinoti
Anksčiau ar vėliau skausmą patiriame visi. Ar skaudėtų nugarą, kaklą, ar sutrauktų mėšlungis, skausmas gali būti labai nemalonus. Gerai yra tai, kad skausmas atlieka svarbų apsauginę funkciją – tai kūno siunčiamas įspėjimas apie kilusią traumos ir sužeidimų grėsmę bei raginimas išvengti dar didesnių sužalojimų. Tačiau nepaisydamas to, skausmas gali rimtai sutrikdyti kasdienybę – tiek dienos darbus, tiek ir miegą. Suprasdami, kaip skausmas veikia, rasite veiksmingų būdų jam valdyti ir malšinti. Pateikiame tris svarbiausius dalykus, kuriuos turėtumėte žinoti.
Vaikų jaučiami skausmai
Kaip nuraminti kūdikį, kai dygsta dantys?
Kaip nuraminti kūdikį, kai dygsta dantys? Tėvai visada apsidžiaugia pamatę pirmąjį vaiko dantuką. Tačiau šį džiaugsmą netrukus pakeičia bemiegės naktys, nes dygstantys dantys kūdikiui kelia skausmą. Visgi yra nemažai būdų, lengvinančių vaiko kančias ir leidžiančių šeimos nariams pradėti dieną su šypsena.
Vaikų jaučiami skausmai
Ką daryti, kai vaikui skauda galvą?
Dažnai manoma, kad dėl galvos skausmo kenčia tik suaugę. Bet iš tiesų vaikams skauda galvą dažniau nei įprasta manyti. Tyrimai rodo, kad galvos skausmas pasireiškia apie 8 procentams ikimokyklinio amžiaus vaikų ir 60–80 procentų paauglių. Džiugu yra tai, kad vaikų galvos skausmas trunka daug trumpiau nei suaugusių.