Pereiti prie turinio

Menstruacijų skausmai – tikrų tikriausia kančia

  • Jei Jus kankina menstruacijų skausmai, žinokite, kad taip būna ne tik Jums.
  • Dauguma moterų šį skausmą gerai pažįsta. Iš tiesų tai yra vienas dažniausių nusiskundimų menstruacijų ciklo metu.
  • Menstruacijų skausmai gali trukdyti užsiimti kasdiene veikla, pavyzdžiui, eiti į mokyklą ar darbą. Įprastai sunkiausia būna pradžia (prieš menstruacijoms prasidedant ar prasidėjus), skausmas praeina per 2–3 dienas.

Kas sukelia menstruacijų skausmus?

Menstruacijų skausmus sukelia natūralios cheminės medžiagos – prostaglandinai, menstruacijų metu išskiriami gimdoje. Kai kurių moterų gimda prostaglandinų išskiria daugiau (priežastys nežinomos), todėl jos labiau jaučia menstruacijų skausmus. Prostaglandinai skatina gimdos raumenų susitraukimus, kurie gali būti jaučiami kaip spazminiai skausmai. Prostaglandinų kiekiai būna didžiausi prieš prasidedant menstruacijoms, būtent todėl menstruacijų skausmai tuo metu pasireiškia dažniausiai ir stipriausiai. Po vienos ar dviejų dienų prostaglandinų kiekis sumažėja ir skausmas dažniausiai praeina.

Menstruacijų skausmų malšinimas

Menstruacijų skausmus gali padėti numalšinti keli paprasti dalykai:

  • mankšta. Reguliari mankšta ir geros fizinės formos palaikymas – visada geras pasirinkimas;
  • vaistai nuo skausmo. Prostaglandinų poveikį slopinantys vaistai nuo skausmo itin veiksmingai malšina menstruacijų skausmus. Šie vaistai nuo skausmo vadinami nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (arba NVNU), tarp kurių yra ir ibuprofenas – veiklioji „Nurofen“ medžiaga;
  • atsipalaiduokite ir rūpinkitės savimi. Jūsų savijautą gali itin veiksmingai pagerinti atsipalaidavimo metodai, poilsis lovoje ir kelios paprastos priemonės kaip šildyklės ar šildymo paketai.

Ar dėl menstruacijų skausmų reikėtų susirūpinti?

Menstruacijų skausmai daugeliui moterų yra tiesiog neatsiejama gyvenimo dalis ir po kelių dienų praeina savaime. Tačiau reikėtų pasitarti su gydytoju, jei menstruacijų skausmai:

  • trukdo kasdienei veiklai;
  • yra itin stiprūs;
  • stiprėja ar tęsiasi ilgiau nei įprastai arba jaučiate neįprastus simptomus.

Tikslią diagnozę visada palikite gydytojui ir pasitarkite su juo, jei simptomai nepraeina.

Medicininė informacija

  • 1

    Šis vaistas gali būti Jums netinkamas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

  • 2

    Šiame straipsnyje pateikiama bendro pobūdžio informacija, neatstojanti gydytojo konsultacijų. Šioje svetainėje pateikiama informacija neskirta diagnozei nustatyti ar vaistams skirti. Visais su sveikata susijusiais klausimais visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.